Napsugár Tagóvoda

Intézményünk a főváros egyik dél-pesti peremkerületében, a XVIII. kerület pestszentimre városrészen, csendes, zöldövezeti, kertvárosi környezetben helyezkedik el, s olyan nyugalmas szigetet, családias meleg fészket képez, ahová öröm betérni gyermeknek, felnőttnek egyaránt. Intézményünk befogadóképessége, maximális gyermeklétszáma az alapító okiratban foglaltak alapján 100 fő. Pestszentimrei Napsugár Tagóvodánkban négy gyermekcsoportban (Süni, Katica, Maci és Csiga csoport) fogadjuk a hozzánk járó gyermeket. A csoportjaink szerkezetüket, a gyermekek életkori összetételét tekintve osztottak (vegyes csoportok), mely rendkívül pozitívan hat a gyermekek szocializációjára, érzelmi életének fejlődésére, valamint a befogadás időszakában megkönnyíti a gyermek mielőbbi zökkenőmentes beilleszkedését.

EGÉSZSÉGTUDATOS ÉLETMÓDRA NEVELÉS KREATÍVAN

A gyermeknyelven, tapasztalási lehetőségekbe épített tevékenykedtetésbe ágyazott tudástartalmakat a pedagógusok által készített játékokon keresztül adják át a gyermekeknek.