Lurkó-liget Tagóvoda

Óvodánk, a Pestszentlőrinci Lurkó-liget Óvoda 1972-ben épült, erdő szomszédságában, családi házas, kertvárosi környezetben található. Pedagógiai Programunk fő feladata az egészséges életmódra nevelés, mely az egészséges, biztonságos környezet kialakításában is megmutatkozik. Udvarunk tágas, hársfákkal övezett, mozgásfejlesztő játékokkal, nagy homokozókkal, füves, és térköves területtel biztosítja a játék, és a rendszeres testedzés lehetőségét. 2010-től öt csoporttal, 2018-tól pedig hat csoporttal működünk. Hat mozgássarokkal felszerelt csoportszobánk esztétikus berendezése is hozzájárul a gyermekek mozgásigényének kielégítéséhez, egyéni arculatukkal a gyermekek érzelmi biztonságát szolgálják. Óvodánk az utóbbi években jelentős fejlesztéseken esett át.