BEMUTATKOZIK A PITYPANG TAGÓVODA

Intézményünk Budapest egyik folyamatosan fejlődő és megújuló városrészén, a XVIII. Kerületi Havanna lakótelepen helyezkedik el. Az óvoda épülete, esztétikusan kialakított udvara üde színfolt a lakótelepi környezetben.

Óvodánk öt, életkor szerint vegyes csoporttal működik, melyek létszáma átlagosan huszonöt fő. A nevelési feladatokat egy tagóvoda vezető, óvodapedagógusok, egy szociálpedagógus és technikai dolgozók közreműködésével végezzük. Az óvodapedagógusok munkáját pedagógiai asszisztensek segítik. Szakmai munkánkat és a gyermekek egyéni fejlődését rendszeresen érkező szakemberek támogatják – pszichológus, fejlesztőpedagógus, gyógypedagógus, gyógy testnevelő, logopédus.

Az intézményben folyó nevelési feladatok ellátására jól felszerelt Családi- és logopédiai szoba áll rendelkezésünkre, valamint kialakításra került a Pitypang kuckó is, ahol lehetőség van kisebb csoportos tevékenységek, kísérletek élmények megvalósítására. Tornatermünk igényesen összeválogatott eszközei a heti kétszeri, csoportos, differenciált, sokoldalú mozgás célzott fejlesztését szolgálja.

Az óvoda berendezését a természetes anyagok dominanciája, a gyermekek életkori sajátosságaihoz igazodó, fejlődésüket elősegítő felszerelési tárgyak, játékeszközök kimagasló aránya jellemzi. A tevekénység központokban kialakított játékterek gazdagon felszereltek, felfedezésre, sokoldalú tapasztalatszerzésre és tevékenységre kínálnak lehetőséget.

Személyiségközpontú nevelési programunk, mely a Lépésről-lépésre program minden jellemzőjét magán viseli, meghatározza legfontosabb feladatainkat, melyek az egészséges életmód kialakítása, az érzelmi nevelés és szocializáció biztosítása, az anyanyelvi és művészeti nevelés, valamint a külvilág tevékeny megismerése. Munkánk során fontosnak tartjuk a családi nevelés tiszteletben tartását, különböző szinteken történő támogatását.

Programunkban alapvető feladatunknak tekintjük a személyiségdimenziók harmonikus fejlesztését, erősségek, hátrányok feltárásával az értékek megerősítését, megalapozását. Nevelőmunkánk során tiszteletben tarjuk, hogy minden gyermek más és más képességekkel, adottságokkal rendelkezik, így fejlesztésük önmagukhoz képest a leghatékonyabb.

A pedagógusok támogatják a kreatív gondolkodást, az eszközök, tevékenységek közötti választást, melynek során a gyermekek megélhetik a felfedezés, a siker és elfogadás örömét. Természetes helyzetekben tanulhatják az óvodásaink a véleményalkotást, lehetőségeket kapnak mérlegelésre, önálló döntések gyakorlására. Az ötletek megvalósítása során fontos a gyermekek véleménye, az együttműködés a közös cél érdekében.

A gyermekek érdekében fontos az együttnevelés, melynek során a szülőkkel is bizalomra épülő kapcsolat alakul ki. Családi rendezvényeinken lehetőséget nyújtunk különleges közös élmények megélésére. Családi szobánkban a szociálpedagógus irányításával játék- és könyvkölcsönzés is működik. A könyvekkel, gondolkodtató és nevettető társasjátékokkal felszerelt Családi szobában a szülőknek és gyermekeiknek lehetőségük van a közös választásra, a kipróbált játékok kikölcsönzésére, melyek új lehetőségeket kínálnak az otthoni változatos, tartalmas együttléthez.

Pitypang Tagóvoda bemutatkozó kisfilm