A Zene Világnapja a Napvirág Tagóvodában

Yehudi Menuhin kezdeményezésére 1975-ben az UNESCO október 1-jét A Zene Világnapjává nyilvánította. A hegedűművész szerint meg kell becsülnünk a csöndet, az ezerarcú muzsikát megismernünk azért fontos, mert közelebb hozza egymáshoz az embereket és a kultúrákat.

A heti tevékenységünk tehát a héten erre a fontos területre fókuszált , és ennek záró programja volt a mai Hangszersimogató, melyet óvodánk óvodapedagógusa, Oltyán Hermina mesterpedagógus  tartott. Több hangszerrel megismerkedhettek a gyerekek a valóságban és képeken,  kipróbálhatták, megfoghatták, megnézhették. Az együtt zenélés, az együtt éneklés elvarázsolta a gyerekeket, akik a citeraszót, a furulyaszót  dióval, gesztenyével, kaviccsal éa ritmushangszerekkel kísérték, de kipróbálhattuk azt a hangszert is, ami mindig nálunk van: a hangunkat. A bemutató végén citerás táncház kerekedett, ami nagy sikerrel, és visszatapsolással zárult.

További képek megtekinthetők óvodánk hivatalos facebook oldalán:

BP18 Egyesített Óvodák Napvirág Tagóvoda