Kedves Szülők!

Elérkezett az idő, amikor gyermekük megkezdi az óvodát. Ez alkalomból tesszük közzé tájékoztató füzetünk online, rövidített változatát itt, a honlapunkon.

Tájékoztató jelleggel hívjuk és várjuk Önöket

az első közös SZÜLŐI megbeszélésünkre

2022.augusztus 24.-én 16.00-17.00- ig!

Befogadás

Az óvodába érkező gyermekek eddig élete jelentősen megváltozik. Minden törődés felé fordul, hiszen olyan változás történik az életében, amit legtöbbjük még sohasem élt át. Semmiféle tapasztalat nem vezérli, hogy kezelni tudja ezt, csak az segítheti, akiben feltétlenül megbízik.

Ha csak néhány gyermek kerül be újként a már befogadott társai közé, ez a traumatizáló időszak általában lerövidül. A társak sokat segítenek ilyenkor, hiszen megértők – ők már átélték egyszer ezt a megpróbáltatást, múltbéli tapasztalatik felidézésével segítségére vannak a gyermeknek is.

A befogadás kezdetétől igyekszünk minden egyes gyermek igényeit, testi-lelki szükségleteit figyelembe venni.