BEMUTATKOZIK A KEREKERDŐ TAGÓVODA

Óvodánk Budapest XVIII. kerület kertvárosában található. Kerekerdő bázis óvodánkat 2007. szeptemberében vehettük birtokba, 2009. szeptemberétől belső bővítés eredményeként hat vegyes életkorú csoportban 145 gyermeket tudunk fogadni. Az óvoda tornateremmel, sószobával, játszósarokkal, fejlesztő szobával, jól felszerelt játszóudvarral, zöld környezettel várja a hozzánk érkező gyermekeket, a Balázs tó szomszédságában.

Intézményünkben az óvodapedagógusok által megtervezett és kialakított csoportszobák várják a hozzánk érkező gyermekeket, melyek igényesen és gazdagon felszereltek a gyermekek által használt eszközökkel, játékokkal, berendezési tárgyakkal. A kialakított játékterek önfeledt játékra ösztönöznek, és sokféle tapasztalatszerzésre kínálnak lehetőséget. A csoportszobákban a játékeszközök elhelyezésére szolgáló polcok mellett, jól tagolt sarkokat alakítottunk ki, ahol egy-egy tevékenységhez szükséges eszközöket helyeztünk el: babaszoba, mesekuckó, kézműves sarok, stb.

Az épülethez egybefüggő játszóudvar tartozik, nincs csoportonként elkülönítve. Ezt a gyermekek szabadság érzésének és a játékválasztási lehetőségének biztosítása érdekében fontosnak tartjuk. Az udvaron homokozók, ügyességet és mozgást fejlesztő játékok, nyári időszakra árnyékolók biztosítják a szabadtéri tevékenység lehetőségét. Az udvar egy részében tanösvényt, virágos és sziklakertet alakítottunk ki, ahol a gyermekek maguk is gyakorolhatják a növények gondozását.

Óvodánkban, a nevelőmunka középpontjában a gyermek áll.

A tagóvoda vezető koordinálja az épületben folyó szakmai-közösségi élet szervezésével együtt járó feladatokat. A csoportokban óvodapedagógusok foglalkoznak a hozzánk járó gyermekekkel, az óvodapedagógusok munkáját csoportonként dajka segíti. A csoportokban egymás iránt tiszteletet tanúsító, elfogadó, egymás munkáját megbecsülő, egymáshoz ragaszkodó munkatársak dolgoznak.

Óvodánkban az óvodapedagógusok és az óvoda működését segítő nem pedagógus munkatársaknak a következő elvárható személyiségjegyekkel kell rendelkezniük:

• nyitottság a gyermekkel/ felnőttel történő kapcsolatteremtésre
  • empátiakészség
  • a gyermek tisztelete, szeretete, jogainak tiszteletben tartása
  • a másság elfogadása
  • érdeklődés és érzelmi kötődés a mikro-és makro természeti és társadalmi környezethez, néphagyományokhoz

A sajátos nevelési igényű gyermekek fogadására felkészülve vannak speciális szakvizsgával rendelkező óvópedagógusaink, pedagógiai- és gyógypedagógiai asszisztenseink és egyéb külső szakembereink, melyeket a pedagógiai szakszolgálat biztosít számunkra.

Az óvoda működését segítő pedagógus és nem pedagógus alkalmazottak munkájával szemben ugyanúgy elvárás a nevelés eredményessége érdekében a tolerancia, érzékenység, nyitottság, gyermekszeretet, a belső indíttatású gondoskodási vágy, ahol természetes jelenség a gyermeki kíváncsiság. Tudatában vannak, hogy magatartásukkal, megnyilvánulásaikkal minden helyzetben megbízható, hiteles példaképeknek kell lenniük.

A karbantartási munkákat, és a játszó udvarok rendben tartását kertész-karbantartó végzi. Az ügyvitelt óvodatitkár segíti.

Kerekerdő Tagóvoda bemutatkozó kisfilm