BEMUTATKOZIK A HÉTSZÍNVIRÁG TAGÓVODA

Óvodánk 1976-ban épült, Pestszentlőrinc Ganz Kertvárosi részében található.

A kertvárosi, családi házas környezet, a csend, a tiszta levegő jó alapot ad a gyermekek egészséges fejlődéséhez. Az intézmény rendkívül előnyös területi elhelyezkedésén túl, nagy előnye, hogy egy gyermekcentrum része. Tőszomszédságában bölcsőde és iskola van. Parkosított udvarával, Madárbarát Tanösvényével megnyerő benyomást kelt.

Óvodánkban 8 csoport fogadja a hozzánk jelentkező gyermekeket. A 6 csoporttal működő nagy óvoda és a 2 csoporttal működő kisóvoda. Törekszünk a homogén csoportok kialakítására, ezt azonban befolyásolja a jelentkező gyermekek életkora Az épület adottságaiból adódóan ideális feltételeket nyújt a gyermekek neveléséhez, az egészséges és biztonságos óvodai élethez.

A csoportokban magas szakmai színvonalon képzett felsőfokú végzettségű óvodapedagógusok, érettségivel és képesítéssel rendelkező pedagógiai asszisztensek, valamint szakképzett dajkák segítik a nevelő oktató munkát.

Tudatosan folyamatosan fejlesztjük eszközrendszerünket nevelési céljaink elérése érdekében. A fejlesztés során a kötelező eszköz és felszerelésjegyzékben foglaltak mellett a mozgásfejlesztő eszközök gazdagítására törekszünk. Rendelkezünk azokkal az eszközökkel, amelyek a gyermekek foglalkoztatásához, képességfejlesztéséhez szükségesek.

A szerepjátékra inspiráló eszközök mellett minden csoportban megtalálhatók a gyermekek fejlettségének megfelelő képességfejlesztő eszközök. A vásárolt eszközök mellett az óvodapedagógusok is rendszeresen készítenek eszközöket a képességfejlesztéshez és játékhoz.

A csoportszobák bútorai, tárgyai megfelelő méretük mellett a könnyű mozgathatóságot teszik lehetővé, és jól szolgálják a mozgástér növelését. Minden tárgyi felszerelés, amit a gyermekek használnak, hozzáférhető és biztonságos. A csoportszobák tagolhatósága jó feltételeket biztosítanak a különböző tevékenységek gyakorlására, a sokszínű játékra, változatos mozgásfejlesztő eszközök használatára, mozgásigény kielégítésére. A kuckós, zugos berendezés nemcsak a különböző tevékenységet folytató gyermekek nyugalmát, hanem az intimitást is szolgálja. A kedvezőbb fényviszonyok érvényesülése érdekében, valamint a parkosított udvar látványának fokozottabb érvényesítése miatt a csoportszobák ablakainak csak a felső részét fedjük el függönyökkel.

A tornaterem tágas, jól felszerelt, mobilizálható eszközökkel, tükörrel ellátott. Hatékony színtere a mozgásigény kielégítésének, és a mozgásfejlesztésnek.

Az udvar színtere és kiszolgálója a szabadban végzett tevékenységeknek. A csoportszobákhoz kapcsolódó teraszok sokféle manuális tevékenység folyamatos végzéséhez nyújtanak lehetőséget. Az erős tavaszi, nyári napsütés ellen napellenzők védenek. Az udvar füves és kavicsos részekkel tagolt, amit homokozók, hinták, változatos mozgáskombinációra késztető játszószerek gazdagítanak, ovi-foci pálya színesít.

Az udvarok berendezése, kialakítása lehetőséget nyújt a gyermekek mozgásigényének kielégítésére, szervezett mozgásfejlesztésre, valamint az edzési lehetőségek széleskörű kihasználására. Az eszközök beszerzése során a pedagógiai célok megvalósulásának lehetőségét vesszük figyelembe.

Hétszínvirág Tagóvoda bemutatkozó kisfilm