BEMUTATKOZIK A GYÖNGYSZEM TAGÓVODA

A XVIII. kerületben, kertvárosi övezetben található óvodánk a Vezér Utcai Óvoda ünnepélyes átadása 1974-ben volt. Négy csoporttal kezdte meg a működését, két konyhával, mosókonyhával és egy szolgálati lakással (a mosókonyha és a szolgálati lakás évtizedek óta csoportszobaként funkcionál). 45 év alatt sokat változott az óvoda külső és belső arculata.

Az óvoda épülete kétszintes, a földszinten csoportszobák, tálaló-melegítő konyha (elektromos étellifttel), kazánház, valamint az egészségnevelés, egészségvédelem fejlesztésére az aulában kialakított sószoba áll a gyermekek rendelkezésére.

A Gyöngyszem tagóvoda épületében 2016-ban jelentős munkálatok voltak. Az épülethez egy 148 nm-es rész épült. A földszinten egy 74 nm-es csoportszoba, mely 25 gyermek befogadására alkalmas, az emeleten egy 74 nm-es tornaszoba került kialakításra. Az óvodába kijáró utazó gyógypedagógusok: logopédus, fejlesztőpedagógus, pszichológus nevelést segítő munkájához külön fejlesztő és logopédiai szoba is kialakításra került.

A 2020/2021-es nevelési év elejétől az alábbiak szerint működik a Gyöngyszem tagóvoda:

Csoportok száma: 7, melyekben a vegyes életkorú gyermekeket szakképzett óvodapedagógusok várják. Maximális gyermeklétszám 2 m2 /fő alapján: 158 fő

Az ellátást, nevelést pedagógiai asszisztens, csoportos dajka, konyhás-takarító és fűtő-kertész segíti.

Az intézmény ellátja a beszédfogyatékos-súlyos akadályozott beszédfejlődésű az egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartási szabályozási zavarral) küzdő gyermek fejlesztését. Óvodánk pedagógiai programjában kiemelt hangsúlyt kap az egészséges és kulturált életmód magalapozásának elősegítése, a környezettudatos magatartás alakítása, fejlesztése, a hagyományaink tiszteletére a hazánk szeretetére való nevelés.

Az óvodai csoportszobák tágasak, világosak, jól felszereltek, a gyermekekhez igazodó berendezési tárgyak és vásárolt, illetve a pedagógusok által készített dekorációk teszik otthonossá. Fontosnak tartjuk a foglalkozási eszközök, képességfejlesztő és a szabad játékhoz kapcsolódó játékok folyamatos bővítését.

Udvarunk játékokkal jól felszerelt, van biciklipályánk, műfüves focipályánk, tanösvényünk, és nyáron zuhanyzási (pancsolási) lehetőség a gyermekek számára.

Gyöngyszem Tagóvoda bemutatkozó kisfilm