BEMUTATKOZIK A CSEMETE TAGÓVODA

Intézményünk családi házas környezetben az Üllői úton helyezkedik el két épületben. Egyik épület sem óvodának épült. A múlt században épült villaépületben 1946 óta működik óvoda. Az intézmény megújult külső és belső képével, parkosított udvarával, megnyerő benyomást kelt. A hat csoporttal működő óvoda ideális feltételeket nyújt a gyermekek neveléséhez, az egészséges és biztonságos óvodai élethez.

Óvodánk az épület adottságai révén családias, nyugodt sziget. Intézményünk könnyen megközelíthető. Tágas, nagyon szép udvarunk rendezett, vegyes borítású területekkel, szép zöldnövényekkel. A mozgásfejlesztő udvari játékok télen-nyáron jó játszólehetőséget nyújtanak a gyermekeknek. A csoportszobák klimatizáltak, tágasak, világosak, ízlésesen és praktikusan berendezettek. A hagyományos és a legújabb képességfejlesztő játékok biztosítottak az önfeledt játékhoz, a játékba integrált tanuláshoz. Minden csoportnak van saját mosdója, öltözője. Jól felszerelt klimatizált tornaterem segíti a gyermekek testi nevelését, fejlesztését.

A speciális megsegítést igénylő gyermekek számára külön terápiás helyiség áll rendelkezésre, melyben logopédiai, és a gyógypedagógiai fejlesztő foglalkozások zajlanak.

Sószobánkat ősztől tavaszig preventív jelleggel, heti rendszerességgel használják a csoportok.

Óvodapedagógusaink munkáját pedagógiai asszisztensek és a dajka nénik segítik. Óvodatitkár, kertész, konyhalány segíti az óvodai élet megszervezését, a nevelés folyamatát. A csoportokba közel azonos korú gyerekek járnak, de van osztatlan szervezésű csoportunk.

Fontos, hogy az ide járó gyermekek szeretetben, egyéniségüket figyelembe vevő, a különbözőséget elfogadó környezetben élhessenek.

Óvodai nevelésünk központjában a GYERMEK áll, aki mással nem helyettesíthető szellemi, erkölcsi és biológiai értelemben is egyedi személyiség és szociális lény egyszerre. Valljuk, hogy a gyermeki személyiség szabad kibontakoztatásában a gyermeket körülvevő személyi és tárgyi környezet szerepe a meghatározó.

Elfogadjuk az általános életkori jellemzőktől eltérő illetve fejlődésbeli különbségeket. Biztosítjuk minden gyermek számára, hogy egyformán magas színvonalú és szeretetteljes nevelésben részesüljön és a meglévő hátrányaik csökkenjenek.

Elfogadjuk és valljuk, hogy minden gyerek hordoz magában valamilyen ÉRTÉKET. Olyan értékeket, amely az egyéni fejlődését segíti elő - individuális értékek, valamint a szűkebb és tágabb környezete – az emberi közösség fejlődéséhez járul hozzá – közösségalakító értékek.