BEMUTATKOZIK A BP18 EGYESÍTETT ÓVODA

Óvodánk a BP18 Egyesített Óvoda Budapesten, a XVIII. kerületi Havanna lakótelep szélén, a Kondor Béla sétány elején található. A tágas, barátságos, megújult óvodaépületben immár 40 éve nevelkednek óvodás gyermekek. 2020. augusztus 01.-től 5 csoportban látjuk el az óvodánkba jelentkező gyermekeket. Óvodánk épületében kapott helyet a BP18 Egyesített Óvoda szakmai központja is.

Az ötcsoportnyi óvodást sokoldalúan képzett, szakmailag hiteles, a gyermekekért és szakmájukért elkötelezett gyermekközpontú nevelést biztosító óvodapedagógusok nevelik. Munkájukat szakképzett nevelést segítő dajkák és két pedagógiai  asszisztens segíti. A zöldkörnyezet alakítását és fenntartását kertész/karbantartó munkatársunk végzi.

A gyerekek vegyes életkorú csoportokban kezdik óvodás éveiket óvodánkban, az óvodában töltött utolsó életévükben kerülhetnek át a homogén életkorú csoportba- ezzel is segítve az óvoda- iskola átmenet megkönnyítését, valamint az egyéni fejlődés során a felzárkózás/tehetséggondozás személyre szabottabb megvalósulását.

A gyermekek életkorának megfelelően kialakított, az önfeledt játékra és a tervezett tevékenységekben megvalósuló tapasztalatszerzésre lehetőséget biztosító tárgyi környezet került kialakításra. Csoportszobáink a konstruktív együtt tevékenykedést, a szerep- építő játékot és készségfejlesztést támogatják. A játékok, fejlesztési eszközök a gyermekek igényeinek, életkori sajátosságainak, a csoportok összetételének megfelelően kerülnek kiválogatásra és a tevékenységközpontokban elhelyezésre. Modern, tágas tornateremmel rendelkezünk, tornatermünk a gyermekek mozgásfejlesztését és az önfeledt játékot támogató eszközökkel felszerelt. Újonnan kialakított fejlesztőszobáink lehetővé teszik, hogy a nevelőmunkát segítő fejlesztőpedagógus, logopédus, pszichológus, gyógypedagógus szakemberek az egyéni és kiscsoportos fejlesztés keretében támogató segítséget biztosítsanak a hozzánk járó gyermekeknek.

„Mesével kerek a világ” tevékenységközpontú nevelésünk az anyanyelvi nevelés, szókincsbővítés, beszédkultúra alakítása köré szerveződik. Az irodalmi nevelés keretein belül a költészet szeretetére, a mese varázsára, a könyv tiszteletére tanítjuk óvodásainkat. Erről tanúskodik minden évben a költészet napján megrendezésre kerülő „Bóbita nap” elnevezésű ünnepünk. A mese személyiségfejlesztő erejét felhasználva segítjük a gyermekek érzelmeinek gazdagodását, a nyelvi képesség és a beszédkultúra fejlődését. Az irodalom eszközeivel a költészet szeretetére, a szó varázsára, a könyv tiszteletére nevelünk. Kiemelt figyelmet fordítunk a gyermekek kommunikációs képességeinek, interakciós készségeinek kibontakoztatására.

Óvodánk nagy udvarral rendelkezik, a mászókák, hinták, homokozók, rugós játékok mellett pár éve kialakítottunk a teljes udvart átszelő biciklipályát. Az itt használt futóbiciklik nemcsak a gyermekek ügyességet, egyensúlyérzéket fejlesztik, a pálya játékos használata támogatja az alapvető közlekedési szabályok.

Sókuckó segít megelőzni a közösségekben terjedő légúti megbetegedéseket és erősíteni a gyermekek immunrendszerét.

Alapvető célunk az óvodások sokoldalú, élmény gazdag, harmonikus fejlődésének elősegítése, személyiségük kibontakoztatása az életkori és egyéni sajátosságok figyelembevételével és az eltérő fejlődési ütem tiszteletben tartásával. Különös tekintettel a kiemelt figyelmet igénylő a nemzetiségi és a migráns gyermekekre.

Olyan gyermekeket kívánunk nevelni, akik nemcsak tudást, de olyan örök emberi értékeket is birtokolnak, mint az empátia, tolerancia, a másik ember tisztelete és szeretete.

Az óvodai nevelésünk épít a családból hozott értékekre, azt kiegészíti olyan szokásokkal, értékrendszerekkel és viselkedésmintákkal, amelyek csak közösségben sajátíthatók el. Fontosnak tartjuk a családi és óvodai nevelés összhangjának megteremtését, tiszteletben tartva a családi nevelés elsődlegességét, támogatva a közösségi normák, szokások elsajátíttatását.

Arra törekszünk, hogy a ránk bízott gyerekek szeretetben, érzelmi biztonságban nyugodt, derűs légkörben, sokszínű élménnyel gazdagodva nevelkedjenek óvodáinkban!

Tagóvoda bemutatkozó kisfilm