BEMUTATKOZIK AZ APRÓK FALVA TAGÓVODA

Óvodánk a forgalomtól távol eső, családi házakkal körülvett „Csemetekert”, melyet 1947-ben alapítottak. Ekkor három csoporttal működött, majd 1973-ban bővítették, öt csoportosra. 2001 szeptemberétől egy csoport megszüntetésével tornaszoba kialakítására került sor.

Csoportszobáink tágasak, 25 gyermek befogadására alkalmasak. Bútoraink, ágyaink a gyermekek igényeihez igazítottak, meghittséget, nyugalmat, harmóniát árasztanak. A téli időszakban só fluidizációs készülékek biztosíthatnak Parajdi sóbánya minőségű levegőt néhány csoportba, nyáron klimatizáltak a gyermekek által használt csoportszobák. Játékparkunk folyamatosan megújuló változatos játékokból áll, melyekkel a gyermekek egyéni fejlesztése, a tehetséggondozás és a prevenció egyaránt megvalósítható. Nem zárkózunk el az infokommunikációs eszközöktől sem. Csemetéink érintő képernyős digitális okos játékon keresztül ismerkedhetnek a feladatokkal, egyéni és páros formában egyaránt. A robotika alapjait a Bee Boot robot méhecskék útvesztőin gyakorolhatják. 

Óvodánk egyik udvarrésze gyümölcsfákkal tarkított, melyek között található cseresznye, meggy, kajszibarack, körte, naspolya, szilva, birsalma, füge. Emelt ágyásokban figyelhetik a kicsik a növények évszakoknak megfelelő növekedését, változásait, kóstolhatják meg a zöldségeket, gyümölcsöket. Télen nagy gondot fordítunk a madáretetésre, nyáron pedig kihelyezett rovarhotel várja a beköltözni készülőket. Így megfigyelhetik a gyerekeknek, a rovarok mindennapjait. A másik udvarrészen ős és frissen telepített hársfák adnak, árnyékot a nyári napsugarak elöl a telepített játékok fölött. Mind a két udvarrészen ivókutak biztosítják a szomjas gyermekeknek az állandó lehetőséget a folyadékhoz jutáshoz.    

Az udvar kialakításánál fő szempontunk volt, hogy a gyermekek nevelésében fontos szerepe legyen a mozgás szeretetére építő életvitelnek, az egészséges életmód megalapozásnak, a szükséges és elégséges szabályok megtanításának. Az udvar tagoltsága, az eszközök kiválasztása, mérete a gyermekek életkorához, összetételéhez, fejlettségi szintjéhez igazodik. Törekszünk a folyamatos megújulásra. A kiscsoportosok játszóudvar része folyékony gumiburkolattal óvja kicsinyjeinket a balesetektől, játékosan tanítva őket a KRESZ alapvető szabályaira. A nagyobbak szép modern labdapályán hódolhatnak valamennyi labdajátéknak.

Óvodánk családias közösség, ahol a nevelés gyermekközpontú, befogadó, ennek megfelelően a gyermeki személyiség kibontakoztatásának elősegítésére törekszünk, biztosítva minden gyermek számára, hogy egyformán magas színvonalú és szeretetteljes nevelésben részesüljön. Óvodánkban a gyermeki személyiséget elfogadás, tisztelet, szeretet, bizalom és megbecsülés övezi. 

Kiemelt figyelemmel kísérjük, segítjük a sajátos nevelési igényű gyermekek közösségbe való beilleszkedését, családi nevelését az enyhén látássérült, enyhén értelmi fogyatékos, és az egyéb pszichés fejlődési zavarral küzdő gyermekek integrálását. Óvodánk nem ad helyet semmiféle előítélet kibontakozásának.

Személyiségfejlesztő programunk szellemében tiszta életkorú csoportok kialakítására törekszünk.

Fontos feladatunknak tartjuk a gyermeki szükségletek kielégítését; az érzelmi biztonságot nyújtó, derűs, szeretetteljes óvodai légkör megteremtését; a testi, a szociális és az értelmi képességek alakítását; sokszínű közösségben végezhető tevékenység és a mással nem helyettesíthető játék lehetőségének biztosítását; műveltségtartalmak, emberi értékek közvetítését. A nevelésünkben alkalmazott pedagógiai hatások a gyermek személyiségéhez igazodnak, lehetővé téve az egyéni készségek, és képességek kibontakoztatását. 

Az intézmény dolgozói olyan sokoldalúan és magasan képzett, munkájukat hitvallásként végző pedagógusok, dajkák és technikai dolgozók, akik összehangolt munkával modellt nyújtva, készek a pedagógiai megújulásra, a partnerek igényeit figyelembe vevő minőségi nevelésre.