BEMUTATKOZIK AZ ESZTERLÁNC TAGÓVODA

Óvodánk a Havanna Lakótelep szélén, csendes sétányra nyíló udvarral, egy bölcsőde szomszédságában immár több mint 35 éve várja a környékbeli kisgyermekeket. Az autóforgalomtól teljesen elzárva, tiszta levegőjű, fás – füves- virágos udvarunkon olyan többnyire természetes anyagokból készült játékeszközök találhatók, amelyek maximálisan kielégítik az ide járó gyermekek mozgásigényét. Nyáron a teraszárnyékolók, a lombos fák és a pancsoló medencék biztosítják a felfrissülést.

Az intézményben hét csoport működik, öt homogén és két vegyes. A beszédfogyatékosokon kívül más SNI gyermekeket is integrálunk, utazó gyógypedagógus fejlesztő szakemberek segítségével: logopédus, fejlesztő pedagógus, gyógypedagógus, pszichológus.

Az intézmény jól felszerelt, a gyermekek igényeinek és fejlesztésüket szolgáló teljes eszköztárral rendelkezünk. Van tornaszobánk, két logopédiai szobánk, fejlesztő szobánk, játszósarkunk és sószobánk. Az udvar többnyire új játszóeszközökkel felszerelt, néhány éve műfüves focipályát is telepítettek.

Óvodánkban minden csoportban két-két  óvodapedagógus látja el a mindennapi feladatokat, az ő nevelő munkájukat pedagógiai asszisztensek, dajkák,  kertész-karbantartó és  óvodatitkár segíti.

Mottónk és óvodapedagógusaink közös hitvallása: „Mindent, amit teszek, - érted teszem.”

Ebben a szellemben várjuk minden apró, leendő kis óvodásunkat. Sokoldalúan, harmonikusan, családias légkörben érzelmi biztonságot nyújtunk, testi – lelki szükségleteiket segítjük kielégíteni, s nem utolsó sorban boldog gyermekkorukat megőrizve új feladatokra felkészültté tenni, hogy alkalmassá váljanak az iskolakezdésre. Fontosnak tartjuk, hogy a különleges gondozásra jogosult sajátos nevelési igényű gyermekek megtalálják helyüket óvodánk gyermekközösségében.

Szemléletünkben és felfogásmódunkban a nevelés középpontjába a gyermeket állítjuk, feltétel nélküli elfogadás, tisztelet, szeretet, megbecsülés és bizalom szem előtt tartásával. Óvodánkban a gyermekek egyéni képességeinek, készségeinek, eltérő fejlődési ütemének, és különbözőségének szem előtt tartásával az egészséges, harmonikus személyiségfejlesztést kívánjuk biztosítani, a genetikai adottságok, a gyermekek egyéni érési folyamataihoz igazodva, a spontán és tervszerűen alkalmazott környezeti hatásokkal együttvéve.

Eszterlánc Tagóvoda bemutatkozó kisfilm